شهید حمیدرضا اقبال

شهید‌ حمید رضا اقبال کسی‌ که‌‌ دنیا‌ نزد او کوچک‌ شد، مصیبتهایش‌ هم‌‌ کوچک‌‌ می‌شود.


شهید حمیدرضا اقبال

اطلاعات شخصی شهید


نام و نام خانوادگی : حمیدرضا اقبال‌ عقدایی

نام پدر : میرزا محمدرضا

تاریخ تولد : ۱۳۳۹/۰۱/۰۱

محل زندگی : عقدا‌ی‌ اردکان

مدرک : دیپلم‌ کشاورزی

محل تحصیل : دبستان خیّام و راهنمایی مولوی عقدا-متوسّطه‌دراصفهان

وضعیت تاهل : مجرّد

شغل : کمک‌‌کارپدر،کشاورزی

نام عملیات : والفجر۲

تاریخ شهادت : ۱۳۶۲/۰۵/۱۳

محل شهادت : حاج عمران‌ عراق

نحوه شهادت : اصابت‌ ترکش‌‌ و متلاشی‌ شدن‌ بدن

محل خاکسپاری : گلزار شهدای‌ عقدا

سن: ۲۲سال‌و۴ماه

بسیجی

سمت در جبهه : آرپی‌ جی‌ زن

نام یگان : گردان‌ ا مام‌ علی (ع) از لشکر‌ نجف

تعداد دفعات شرکت در جبهه : ۳دفعه به مدت ۷ماه‌ و ۷روز


شناسنامه های دیار من ، شهید حمیدرضا اقبال
شناسنامه های دیار من ، شهید حمیدرضا اقبال

زندگی نامه شهید حمید رضا اقبال

شهید حمید رضا اقبال فرزند محمّد رضا در اولّین روز فروردین ماه سال ۱۳۳۹ هجری شمسی در عقدای اردکان در خانواده ای متدیّن و مذهبی و کشاورز چشم به جهان گشود. او پنجمین فرزند خانواده بود که با تولّد خویش شادی عید نوروز را بر خانواده دو چندان کرد.عشق به اهل بیت عصمت و طهارت خصوصاً امام هشتم حضرت رضا -علیه السّلام- باعث شده بود که همه فرزندان آقای اقبال چون خودش ترکیبی از نام امام رضا داشته باشند و این هم نشانه علاقه این خانواده به اهل بیت است و هم رضایت آنها به خواست و داده های الهی.حمید رضا در چنین خانواده ای و با زحمت و کوشش چنین پدری و در دامن پر مهر مادری متعهد و متدیّن رشد کرد و تربیت یافت. همراه با رشد جسمی پایه های معنوی و اعتقادی او به اسلام و معنویت نیز مستحکم شد.

دوره ابتدایی را در دبستان خیّام عقدا و دوره راهنمایی را در مدرسه راهنمایی مولوی عقدا گذراند. سپس برای تحصیل در دوره متوسطه به اصفهان رفت و موفق به اخذ دیپلم در رشته کشاورزی شد.در دوران انقلاب همگام با دریای خروشان امّت اسلامی بر ضد رژیم شاهنشاهی به فعّالیتهای انقلابی مشغول بود. در مراسم مذهبی و تظاهرات ضد رژیم شرکت داشت. اهل مسجد و نماز جماعت و مراسم مذهبی بود.بسیار خوش برخورد و خوش اخلاق بود. زمانی که احساس کرد جبهه های جنگ تحمیلی به وجود رزمنده‌ای چون او نیاز دارد؛ در بسیج ثبت نام کرد و پس ازطی دوره آموزش نظامی، راهی جبهه شد.سه دفعه به جبهه اعزام شد و مدت ۷ ماه و ۷ روز از حساسترین زمان عمر پر برکت خویش را در جبهه گذراند.

در جبهه مسئولیّت های بی سیم چی و آر پی چی زنی را در سه گردان مختلف تیپ عاشورا و لشکر نجف اشرف بر عهده گرفت.سرانجام در تاریخ۱۳۶۲/۰۵/۱۳ در جبهه غرب درمنطقه حاج عمران در عملیّات والفجر ۲ بر اثر اصابت ترکش روح بلندش به ملکوت اعلی پرواز کرد و به فیض شهادت نائل شد.برادرش علیرضا نیز درسال۱۳۶۰به شهادت رسید.بنا بر این خانواده اقبال دارای دو مدال افثخار و هدیه دوشهید والا مقام به اسلام وانقلاب می باشد.جسم پاکش پس از تشییع با شکوه بر دستان و دوش مردم قدرشناس اردکان و سپس عقدا در گلزار شهدای عقدا در کنار برادر شهیدش علیرضا اقبال به خاک سپرده شد. روحشان شاد و راهشان پر رهرو باد.


وصیت نامه شهید بزرگوار

بسم الله الرحمن الرحیم
عزیزان، با صبرتان در راه خدا و اخلاصتان و کمک به بیچارگان و نوع دوستی و یاری اسلام وامام زمان (عج)، و نایب بر حقش ،با اهداء جوانان و مال و ثروتتان در این راه، توشه آخرت بر گیرید.

درباره‌ی مدیر سایت

همچنین ببینید

روستای مزرعه نو در قاب دوربین مستند مردم بالادست

به گزارش خبرنگار یاقوت های سیاه ؛ محسن غلامزاده مهر آبادی تهیه کننده مستند مردم بالادست به منظور هماهنگی های لازم جهت ظبط قسمت جدید این مستند در روستای مزرعه نو با مهندس محسن طالعی بخشدار عقدا و غلامرضا شاطری دهیار روستای مزرعه نو دیدار کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *